INWESTUJ W ŁODZI
INWESTUJ W ŁODZI

BSH rozpoczyna budowę Centrum R&D w Łodzi

« Przejdź do listy aktualności

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego inwestuje w jedno z najnowocześniejszych na świecie w Grupie BSH Centrów Badawczo-Rozwojowych. Wartość nowej inwestycji wyniesie około 80 mln złotych. W Centrum R&D będzie pracowało wielu specjalistów z różnych obszarów.


Nowa inwestycja to nowe możliwości i wyzwania


Centrum Badawczo-Rozwojowe BSH (Research&Development – R&D), to przede wszystkim najnowocześniejsze laboratoria i ponad 1500 stanowisk do badań oraz testów innowacji. Dzięki inwestycji w obszar R&D możliwy jest rozwój najnowszych technologii, które są dostępne w sprzętach gospodarstwa domowego produkowanych przez firmę BSH. Zespół, który będzie pracował w nowoczesnym ośrodku będzie odpowiadał za rozwój urządzeń produkowanych w Polsce, szczególnie suszarek do ubrań oraz pralek. Centrum zajmie powierzchnię niemal 10 tysięcy m2 w nowoczesnym i przyjaznym dla środowiska biurowcu przy ulicy Lodowej w Łodzi. Już na poziomie projektowania budynku zwrócono szczególną uwagę na minimalizację strat energii, odzysk ciepła z powietrza, redukcję emisji hałasu, czy też maksymalne wykorzystanie oświetlenia naturalnego. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie fabryki suszarek do ubrań, jedynej na świecie tego typu fabryki w Grupie BSH. Dla BSH specjalistyczny ośrodek badawczo-rozwojowy to inwestycja w przyszłość i umocnienie wiodącej pozycji firmy na światowym rynku AGD. Świadczy to również o pełnym zaufaniu, jakim BSH darzy Łódź.


Współczesność wymaga od naszej branży dynamicznego rozwoju, który jest możliwy dzięki inwestycjom w obszarze R&D. Tak duża inwestycja w Centrum Badawczo-Rozwojowe umożliwi nie tylko rozszerzenie zakresu dotychczas prowadzonych projektów badawczych, ale przede wszystkim uwolni potencjał do wdrożenia zupełnie nowych aktywności i dalszego rozwoju metodologii projektowania innowacyjnych urządzeń przez BSH. Nowa inwestycja naszej firmy to także doskonała szansa na rozwój zawodowy dla utalentowanych inżynierów i projektantów z Polski, którzy już teraz mają swój udział w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń, które znajdują odbiorców na całym świecie” – mówi Konrad Pokutycki Prezes Zarządu BSH w Polsce.


Kontakt

Biuro Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą
Urząd Miasta Łodzi


90-926 Łódź
ul. Piotrkowska 104a

 

tel.: 48 (42) 638-59-39
fax: 48 (42) 638-59-40

Inwestycje

dworzec_2.jpg

Nowe Centrum Łodzi

imgp2901_1.jpg

EC-1 Łódź - Miasto Kultury

dworzec.jpg

Dworzec Łódź Fabryczna

ksiezy-mlyn_003-remiza-strazacka-02.jpg

Księży Młyn

 title=
 title=
 title=
 title=
 title=