INWESTUJ W ŁODZI
INWESTUJ W ŁODZI

Kolejne szczegóły związane z Pomagamy Od Serca!

« Przejdź do listy aktualności

2 września na Stadionie Miejskim w Łodzi przy al. Piłsudskiego 138 odbędzie się V. edycja akcji charytatywnej „Pomagamy Od Serca”. W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem: „Gramy do jednej bramki dla Poli Kowalskiej”. Dochód z wydarzenia charytatywnego przekazany będzie na pomoc w leczeniu 12-letniej Poli, która zmaga się z białaczką.


- W lutym 2015 roku nasza 8-letnia córka Pola zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Czas dwuletniego leczenia był dla nas bardzo trudnym okresem. Musieliśmy go dzielić pomiędzy szpital, pracę zawodową, a wychowanie dwójki pozostałych dzieci: 7-letniego Maćka i 2-letniego Tomka. W lutym 2017 roku lekarze przekazali nam wspaniałą informację: leczenie zostało zakończone sukcesem. Życie Poli i całej naszej rodziny zaczęło wracać do normalności. Pola po 2,5-letniej przerwie mogła wreszcie wrócić do szkoły i swoich przyjaciół. Niestety nasza radość nie trwała długo. W październiku 2017 roku usłyszeliśmy to, czego nie chcieliśmy nigdy usłyszeć – choroba wróciła. Nasz świat ponownie się zawalił. Wiemy, że przed nami ciężkie 3 lata nieustannej walki z chorobą. Organizm Poli, wyniszczony pierwszym leczeniem, dużo gorzej znosi obecną terapię. Dowiedzieliśmy się, że istnieją nierefundowane leki, które mogą sprawić, że nasza córka powróci do zdrowia. Niestety ich koszt to ponad 400.000 zł. Przekracza to nasze możliwości finansowe, ale nie poddajemy się - opisują chorobę Marta i Szymon Kowalscy, rodzice Poli.


- Z każdym kolejnym dniem cała akcja nabiera tempa, a my możemy powoli ujawniać nowe szczegóły związane z Pomagamy Od Serca. Jestem już po pierwszych rozmowach z zawodnikami, którzy mogą pojawić się w Łodzi. Czekamy jeszcze na ostateczne terminy kolejek ligowych rozgrywanych tego dnia. Mogę zdradzić, że chętny do gry dla Poli jest Marcin Robak, rozmawiałem także m.in. z Michałem Buchalikiem z Wisły Kraków, Patrykiem Lipskim z Lechii Gdańsk czy też Darkiem Dudką i Łukaszem Surmą. Na tym nie koniec, bo naszym celem jest to, żeby we wrześniu w Łodzi pojawiła się duża grupa znanych, dobrych piłkarzy. Nie tylko z polskiej ekstraklasy, ale i reprezentancji Polski i zawodnicy z lig zagranicznych - mówi Mariusz Stępiński


- Zapraszamy wszystkich mieszkańców Łodzi do pojawienia się 2 września na Stadionie. Pomagamy Od Serca to przede wszystkim akcja charytatywna dla Poli, ale i również ciekawe wydarzenie dla wszystkich. Kupując bilet każdy gwarantuje sobie możliwość obejrzenia meczu piłkarskiego, a także zobaczenia pierwszego w historii koncertu na tym stadionie. Zagrają Lady Pank, Patrycja Markowska i Video - dodaje Mariusz Stępiński.


Partnerem technicznym wrześniowej akcji Pomagamy Od Od serca została firma Festa Sport, oficjalny dystrybutor marki Givova w Polsce. W koszulkach włoskiej firmy piłkarze zagrają 2 września w Łodzi.


Wydarzenie uzyskało oficjalne patronaty Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej oraz Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia. Pomagamy Od Serca uzyskało także patronat Ekstraklasy S.A. W działania związane z meczem charytatywnym włączone będą wszystkie kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej.


Więcej informacji na stronie www.pomagamyodserca.pl oraz w mediach społecznościowych Fundacji: Facebook, Instagram, Twitter (@pomagamyodserca).


Kontakt

Biuro Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą
Urząd Miasta Łodzi


90-926 Łódź
ul. Piotrkowska 104a

 

tel.: 48 (42) 638-59-39
fax: 48 (42) 638-59-40

Inwestycje

dworzec_2.jpg

Nowe Centrum Łodzi

imgp2901_1.jpg

EC-1 Łódź - Miasto Kultury

dworzec.jpg

Dworzec Łódź Fabryczna

ksiezy-mlyn_003-remiza-strazacka-02.jpg

Księży Młyn

 title=
 title=
 title=
 title=
 title=