INWESTUJ W ŁODZI
INWESTUJ W ŁODZI

Kolejny projekt Quantum w Łodzi

« Przejdź do listy aktualności

Jeszcze w tym roku ruszą prace konserwatorsko-remontowe w dwóch willach przy ulicy Moniuszki 6 i 8 w Łodzi.

 

Neorenesansowe wille wybudowano w 1887 roku na zlecenie Ludwika Meyera, według projektu Hilarego Majewskiego. Od 1937 roku nieruchomości były własnością Izby Rzemieślniczej w Łodzi, która miała tu swoją siedzibę do roku 2017. W 2017 nieruchomość zakupił prywatny inwestor, który  przeprowadzi w nich gruntowny remont. To już drugi projekt tego samego inwestora, związanego z Grupą Brokerską Quantum sp. z o.o. w Łodzi, który w latach 2013 – 2015 prowadził inwestycję polegającą na  odnowieniu zabytkowej Willi Quantum przy ul. Narutowicza 48 w Łodzi.

Rozpoczęcie prac remontowych planowane jest na czerwiec 2018, podczas których wille zostaną rozbudowane i przebudowane. Nowy wygląd otrzymają również przynależące do nieruchomości ogrody. Dzięki kompleksowemu remontowi elewacji i dachu, interesującej nadbudowie oficyny, wprowadzaniu przeszklonych konstrukcji na dachu willi nr 8, a także przebudowie wnętrz, przy jednoczesnym zachowaniu modernistycznych elementów przebudowy z lat 30. XX wieku, Łódź zyska nowoczesną przestrzeń biurową oraz zaplecze mieszkaniowe w postaci komfortowych apartamentów mieszkalnych, przeznaczonych na wynajem.

W pierwszej nieruchomości zostanie utworzona nietuzinkowa, butikowa przestrzeń biurowa, w standardzie klasy A+, o łącznej powierzchni około 1400 m2, która będzie swoistym połączeniem przeszłości z przyszłością. Dominować będą tu przeszklenia, w które wkomponowane zostaną m.in. zachowane elementy oryginalnej stolarki drzwiowej. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest szklana zabudowa ogrodu zimowego, znajdującego się pomiędzy nieruchomościami, gdzie również powstanie przestrzeń biurowa – reprezentacyjna sala konferencyjna i gabinet z niepowtarzalnym klimatem.

W drugiej nieruchomości planowane jest utworzenie 8 wyjątkowych apartamentów mieszkalnych o powierzchni od 80 do 200 m2. Kilkupokojowe, przestronne pomieszczenia, z co najmniej dwoma łazienkami stanowić będą synonim komfortu i luksusu dla jego przyszłych mieszkańców.

Niestandardowym, a wręcz pionierskim rozwiązaniem w naszym mieście, będzie zastosowanie wind parkingowych.

By zadbać o użytkowników nieruchomości zaplanowano utworzenie zupełnie nowej przestrzeni rekreacyjnej na dziedzińcu, gdzie poprzez stworzenie szklanego dachu powstanie klimatyczne wnętrze kawiarni. Zachowana zostanie również funkcja popularnego pubu Z innej beczki, który prowadzi działalność w ogrodzie przy Moniuszki 6, a także stworzenie strefy relaksu w postaci SPA.

Remont dwóch willi idealnie wkomponowuje się w koncepcję rewitalizacji całej ulicy Moniuszki - wyjątkowego w swoim założeniu zabytku urbanistycznego, który będzie swoistym połączeniem Nowego Centrum Łodzi z ulicą Piotrkowską.

Mamy nadzieję, że nieruchomości te staną się kolejnym ważnym punktem na mapie miasta, w którym Łodzianie będą chcieli spędzić swój czas wolny, a także istotnym miejscem spotkań biznesowych.


Kontakt

Biuro Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą
Urząd Miasta Łodzi


90-926 Łódź
ul. Piotrkowska 104a

 

tel.: 48 (42) 638-59-39
fax: 48 (42) 638-59-40

Inwestycje

dworzec_2.jpg

Nowe Centrum Łodzi

imgp2901_1.jpg

EC-1 Łódź - Miasto Kultury

dworzec.jpg

Dworzec Łódź Fabryczna

ksiezy-mlyn_003-remiza-strazacka-02.jpg

Księży Młyn

 title=
 title=
 title=
 title=
 title=