INWESTUJ W ŁODZI
INWESTUJ W ŁODZI

Nowe Osiedle PRIMO

« Przejdź do listy aktualności

W dniu 24 maja b.r., odbyła się ceremonia podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę łódzkiego Osiedla Primo, realizowanego przez warszawską firmę Profbud. Uroczystość zorganizowano na terenie inwestycji, u zbiegu ulic Lindleya i Węglowej w Łodzi. W wydarzeniu wzięły udział lokalne władze i reprezentanci firm współpracujących z deweloperem. Wydarzenie przypieczętowało realizację nowego osiedla mieszkaniowego, w którym docelowo powstanie 420 mieszkań.


Osiedle Primo to nowe miejsce na mapie łódzkich inwestycji mieszkaniowych. Klimat dynamicznie rozwijającego się miasta był inspiracją dla dewelopera do stworzenia swoistej enklawy dla ludzi poszukujących idealnej przestrzeni do zamieszkania. Położone w samym sercu Nowego Centrum Łodzi osiedle będzie łączyło w sobie elementy tradycyjnej śródmiejskiej zabudowy i nowoczesności. Swoim wyglądem nawiąże do historycznej zabudowy pierzejowej, tworzonej przez rytm fasad. W odwołaniu do frontów budynków z ery przemysłowej na elewacji zostanie zastosowana cegła klinkierowa. Z kolei układ kaskadowy zapewni odpowiednie nasłonecznienie wnętrz.


Primo ma liczyć 11 kondygnacji naziemnych. W pierwszym etapie inwestycji powstanie 212 ergonomicznie zaprojektowanych lokali o powierzchni od 31 do 104 mkw. Projektantom zależało, aby mieszkania były zarówno przestronne, jak i funkcjonalne. Osoby decydujące się na położone na najwyższych kondygnacjach apartamenty będą miały do dyspozycji ponadprzeciętną wysokość lokali na poziomie 3 metrów, która wpływa korzystnie na oświetlenie i klimat wnętrza. Wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w balkony, tarasy lub loggie. Z kolei na najwyższym piętrze, dzięki wycofaniu kondygnacji budynku względem linii zabudowy, powstaną klimatyczne tarasy ogrodowe, z których mieszkańcy będą mogli podziwiać malownicze widoki na miasto. Cykliści otrzymają do dyspozycji aż 212 stanowisk rowerowych, przypisanych do poszczególnych mieszkań. Dla zmotoryzowanych natomiast przygotowano miejsca postojowe, zlokalizowane w garażu podziemnym. Termin realizacji pierwszego etapu jest przewidziany na IV kwartał 2019 roku. Łącznie w obu etapach Profbud planuje oddać do użytku 420 mieszkań.


W uroczystości oficjalnie rozpoczynającej budowę osiedla Primo wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych Urzędu Miasta Łodzi – na czele z Panią Prezydent Hanną Zdanowską, dyrektorem Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą – Panem Adamem Pustelnikiem oraz reprezentanci firm współpracujących z deweloperem. Zebranych gości przywitał Prezes Profbudu Paweł Malinowski, który również jako pierwszy przemawiał podczas wydarzenia. Swój głos zabrali także Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, a także główny wykonawca inwestycji Piotr Skwara – Prezes firmy MAL-BUD1. Następnie, wszyscy złożyli swoje podpisy pod aktem erekcyjnym i dokonali uroczystego wmurowania kamienia węgielnego. Prezes firmy Profbud podkreślił, że w Nowym Centrum Łodzi powstaje nowoczesne osiedle, które dzięki swojej śródmiejskiej zabudowie wpisze się w krajobraz okolicy, ale i nada jej przyjaznego, rodzinnego charakteru. – Primo to nasza pierwsza łódzka inwestycja, dlatego jest dla nas szczególnie ważna. Chcemy pokazać Łodzianom, że przemyślane rozwiązania architektoniczne i wysoka jakość użytych materiałów mają kluczowe znaczenie na komfort mieszkania. Wierzymy, że osiedle spełni oczekiwania osób wymagających, szukających równowagi pomiędzy życiem osobistym i zawodowym – skomentował Paweł Malinowski. – Z tego miejsca chciałbym również podziękować wszystkim, dzięki którym możemy realizować pierwszy etap osiedla oraz życzyć pomyślności w trakcie budowy tej inwestycji – dodał.
***
Profbud – firma deweloperska, która stawia na najwyższą jakość realizowanych projektów mieszkaniowych. Oferuje swoim Klientom mieszkania „szyte na miarę”. W ciągu 7 lat swojej działalności spółka zrealizowała wysokiej jakości projekty w atrakcyjnych lokalizacjach. Wszystkie inwestycje Profbud charakteryzują się sprawdzonymi rozwiązaniami architektonicznymi, wysokiej klasy materiałami, nowoczesnymi technologiami oraz nieszablonowym designem. Do flagowych projektów realizowanych obecnie należą Osiedle Awangarda, Dekada i Stella umiejscowione na Bemowie. Firma rozszerzyła swoją działalność o nowe nieruchomości – Osiedle Primo w Łodzi i Haven House na warszawskim Gocławiu. W 2018 roku planuje budowę 1200 lokali.


Kontakt

Biuro Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą
Urząd Miasta Łodzi


90-926 Łódź
ul. Piotrkowska 104a

 

tel.: 48 (42) 638-59-39
fax: 48 (42) 638-59-40

Inwestycje

dworzec_2.jpg

Nowe Centrum Łodzi

imgp2901_1.jpg

EC-1 Łódź - Miasto Kultury

dworzec.jpg

Dworzec Łódź Fabryczna

ksiezy-mlyn_003-remiza-strazacka-02.jpg

Księży Młyn

 title=
 title=
 title=
 title=
 title=