INWESTUJ W ŁODZI
INWESTUJ W ŁODZI

Okam: ŁÓDŹ.WORK ma generalnego wykonawcę

« Przejdź do listy aktualności

3 lipca OKAM podpisał umowę z FineTech Construction na realizację ŁÓDŹ.WORK. W dawnej fabryce Meyerhoffa przy ulicy Dowborczyków 18 w Łodzi powstanie unikalna powierzchnia biurowa i coworkingowa.


Okam specjalizuje się w inwestycjach, które wyróżnia jakość i lokalizacja. ŁÓDŹ.WORK to kolejny, po warszawskiej Bohemie - Strefa Praga i łódzkiej Piotrkowskiej 217, niestandardowy projekt.  Oddajemy do rąk klientów unikatową powierzchnię. To co nas wyróżnia to, że powierzchnia będzie realizowana zgodnie z zamówieniem konkretnego najemcy. Od samego początku procesu budowlanego uwzględniamy jego wymagania i potrzeby. Dzięki temu klient otrzyma powierzchnię dokładnie taką jakiej potrzebuje – mówi Arie Koren, CEO Okam.


W najbliższym czasie teren przy ul. Dowborczyków 18 zostanie przekazany firmie FineTech Construction. – Nasza kadra posiada wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej. Realizujemy zróżnicowane projekty, m.in.biurowiec dla DSV International Shared Services czy chociażby zakład produkcji leków w Sieradzu. Budowa ŁÓDŹ.WORK to dla nas ciekawe wyzwanie. Założeniem jest stworzenie przestrzeni jak najlepiej dostosowanej do potrzeb konkretnych najemców. Mocnym atutem tej inwestycji będzie zindywidualizowanie projektu w połączeniu z niepowtarzalną atmosferą rewitalizowanych budynków fabrycznych. – mówi Robert Żołędowski, Wiceprezes Zarządu FineTech Construction.


W postindustrialnej przestrzeni dawnych łódzkich zakładów włókiennictwa Teodora Meyerhoffa powstanie łącznie ok. 4000 m2 nowoczesnych powierzchni biurowych. Dodatkowo parter budynku zostanie przeznaczony na wyjątkową przestrzeń co-workingu, umożliwiającą m.in. korzystanie z biurka w miesięcznym abonamencie.

- Rozmawiamy z potencjalnymi najemcami. Część z nich to firmy łódzkie, część to takie, które planują przeniesienie z innych miast. To co ich przekonuje to podwójnie dobra lokalizacja: Łódź leży w centrum kraju, a ŁÓDŹ.WORK w samym centrum Łodzi, w bliskiej odległości od dworca, z możliwością łatwego dojazdu z każdej części miasta. Najemcy szukają jakościowych rozwiązań w rozsądnej cenie, a to gwarantuje inwestycja Okam – podkreśla Arie Koren. – W zależności od tempa finalizacji rozmów z najemcami oraz ich oczekiwaniami możliwe jest oddanie inwestycji w 2Q 2019r.


Wartość kontraktu Okam z FineTech Construction wynosi ok.10 mln PLN.


OKAM CAPITAL jest liderem wśród firm developerskich specjalizującym się w budownictwie mieszkaniowym. Firma zrealizowała m.in. projekty InCity na Woli, Mokkę i Vistę na Mokotowie oraz Arlet House na Ochocie w Warszawie. Prowadzi również sprzedaż dwóch inwestycji w Warszawie: apartamentów Żoli Żoli na Żoliborzu oraz Bohemy – Strefa Praga na Pradze, a także w Katowicach: Dom w Dolinie Trzech Stawów. W tym roku rozpocznie się realizacja kolejnego projektu komercyjnego: przestrzeni biurowo-coworkingowej ŁÓDŹ.WORK przy ul. Dowborczyków 18 w Łodzi, a także kolejna inwestycja mieszkaniowa Central House na ul. Domaniewskiej 49 w Warszawie i kolejnego projektu mieszkaniowego w Katowicach w Dolinie Trzech Stawów. Okam jest również właścicielem kreatywnej przestrzeni handlowo-biurowo-gastronomicznej przy Piotrkowskiej 217 w Łodzi. W aktywach OKAM Capital znajdują się również zabytkowe kamienice w centrum Katowic przy ul. Staromiejskiej 10 oraz przy ul. Filipa 13 w Krakowie, a także inwestycja przy ul. 5 Lipca w Szczecinie.


Dodatkowych informacji udziela:
Dominika Kowalczyk
Zebra PR
dominika.kowalczyk@zebrapr.pl
kom. 608 407 724


Kontakt

Biuro Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą
Urząd Miasta Łodzi


90-926 Łódź
ul. Piotrkowska 104a

 

tel.: 48 (42) 638-59-39
fax: 48 (42) 638-59-40

Inwestycje

dworzec_2.jpg

Nowe Centrum Łodzi

imgp2901_1.jpg

EC-1 Łódź - Miasto Kultury

dworzec.jpg

Dworzec Łódź Fabryczna

ksiezy-mlyn_003-remiza-strazacka-02.jpg

Księży Młyn

 title=
 title=
 title=
 title=
 title=