INWESTUJ W ŁODZI
INWESTUJ W ŁODZI

Otwarcie nowego biura Panasonic w Łodzi

« Przejdź do listy aktualności

Panasonic Automotive and Industrial Systems


W obecnych strukturach Panasonic Corporation to największa z dywizji, odpowiedzialna za ponad 1/3 globalnej sprzedaży firmy. Od reszty organizacji wyróżnia się zakresem oferty i typem klienta oferując rozwiązania i technologie do zastosowań przemysłowych i produkcyjnych. Swoją ofertę buduje zarówno w oparciu o rozwiązania mające swe korzenie w technologiach rozwijanych na potrzeby elektroniki konsumenckiej jak również opracowuje nowe unikalne produkty dedykowane wyłącznie do zastosowań profesjonalnych.


Panasonic Automotive Systems Europe (www.eu.automotive.panasonic.com ) z siedzibą w Langen (Niemcy) prowadzi sprzedaż, marketing oraz wsparcie inżynierskie dla Europejskiego przemysłu motoryzacyjnego. Panasonic oferuje systemy i technologie mające sprawić aby transport drogowy stawał się coraz wygodniejszy, bezpieczniejszy oraz przyjazny środowisku. . Poczynając od systemów rozrywki na nowoczesnych rozwiązaniach ekologicznych kończąc technologie i wieloletnie doświadczenie firmy Panasonic poszerza możliwości samochodów przyszłości.
Celem firmy jest bycie znaczącym partnerem europejskich producentów samochodów zarówno w zakresie dostarczania kompletnych systemów i rozwiązań jak również komponentów. Poprzez wprowadzanie nowych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo kierowcy, zwiększających efektywność energetyczną pojazdów oraz rozwijając systemy łączności wnosimy znaczącą wartość w rozwój naszych klientów i stymulujemy rozwój Europejskiego rynku motoryzacyjnego.
Główne produkty i rozwiązania:
Systemy rozrywki pokładowej, nawigacyjne, audio, głośnikowe, audio-video, elektronicznych systemów płatności
Wyświetlacze
Systemy nagłego hamowania, wspomagające widoczność w warunkach nocnych, bez kluczykowego dostępu, kamery cofania, baterie do samochodów elektrycznych.  

Panasonic Industry Europe www. eu.industrial.panasonic.com  z siedzibą w Ottobrunn (Niemcy) prowadzi sprzedaż produktów oraz usług do Europejskich klientów reprezentujących wszystkie gałęzie przemysłu.
Jako partner sektora przemysłowego rozwijamy nasze produkty i technologie w zgodzie z wieloletnią maksymą „dla lepszego życia i lepszego świata”. Od 100 lat dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem w zakresie profesjonalnych zastosowań elektroniki z naszymi Europejskimi klientami . Nasza struktura organizacyjna ukierunkowana jest na bliski i stały kontakt z odbiorcami wspierając ich w codziennym rozwoju.
Panasonic jest liderem we wdrażaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań I technologii dla przemysłu umiejętnie łącząc i rozwijając swoje produkty. Wdrożone rozwiązania znacząco podniosły efektywność i automatyzację procesów u naszych klientów.
Nasza oferta obejmuje komponenty elektroniczne i elektromechaniczne, baterie wielokrotnego ładowania, wyświetlacze, półprzewodniki, rozwiązania automatyki przemysłowej. Dostarczamy nasze produkty szerokiej grupie odbiorców z branży motoryzacyjnej, transportowej, budowlanej i infrastrukturalnej, logistycznej oraz medycznej jak również produkty znajdujące zastosowanie w elektronice domowej i osobistej.

Panasonic Electric Works Europe www.panasonic-electric-works.com/eu/
To Europejska centrala biur handlowych ulokowanych w całej Europie, jak również centrum obsługi grupy w takim zakresie jak planowanie, rozwój , serwis techniczny, marketing, gospodarka materiałowa , finanse czy IT oraz jako organ administrujący Centralnym Magazynem, Centrum Logistycznym oraz Europejskimi zakładami produkcyjnymi.
Nasze biura znajdują się w następujących krajach: Austria, Benelux, Czechy, Hiszpania, Francja, Irlandia,
Niemcy, Polska, Wielka Brytania, Szwajcaria, Szwecja.

Panasonic Electric Works Polska  www.panasonic-electric-works.com/pl/
Polski oddział powstał w 2006 roku w Warszawie jako przedstawicielstwo Panasonic Electric Works Europe AG. W 2007 przekształcony w formę prawną spółki z o.o.
Zmiany zachodzące w strukturze firmy i przeniesienie ciężaru operacyjnego ukierunkowanego obecnie na klienta przemysłowego przyniosły decyzję o rozwoju aktywności w centralnej i wschodniej Europie.
Nowe biuro ma na celu stworzenie stabilnej i efektywnej organizacji realizującej sprzedaż, wsparcie techniczne jak również development dla klientów regionu. Polskie biuro jako regionalne centrum obejmuje swoim działaniem takie kraje jak Polska, Ukraina, Litwa, Łotwa i Estonia.
Wybranie Łodzi jako miejsca w którym firma ma zbudować swoją regionalną pozycję wyniknęło z dogodnego, centralnego położenia miasta, rozwiniętego zaplecza edukacyjnego i naukowego oraz szerokiego zakresu wsparcia dla inwestorów zagranicznych oferowanego przez miasto.

Jarosław Moczak
Dyrektor Zarządzający
Tel: 42 230 96 33
Jarek.moczak@eu.panasonic.comKontakt

Biuro Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą
Urząd Miasta Łodzi


90-926 Łódź
ul. Piotrkowska 104a

 

tel.: 48 (42) 638-59-39
fax: 48 (42) 638-59-40

Inwestycje

dworzec_2.jpg

Nowe Centrum Łodzi

imgp2901_1.jpg

EC-1 Łódź - Miasto Kultury

dworzec.jpg

Dworzec Łódź Fabryczna

ksiezy-mlyn_003-remiza-strazacka-02.jpg

Księży Młyn

 title=
 title=
 title=
 title=
 title=