INWESTUJ W ŁODZI
INWESTUJ W ŁODZI

OTWARCIE NOWEGO CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH DLA FINANSÓW WHIRLPOOL CORPORATION W NOWYM CENTRUM ŁODZI

« Przejdź do listy aktualności

Stworzenie Centrum Usług Wspólnych dla Finansów jest kolejnym krokiem na drodze do pełnej integracji wszystkich procesów biznesowych Whirlpool w regionie po przejęciu przed dwoma laty firmy Indesit Company.


Nowe Centrum Usług Wspólnych dla Finansów obsługuje operacje księgowe i finansowe dla całego regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

 

 

Łódź (Polska), 5 października 2017 r. – Firma Whirlpool Corporation oficjalnie uruchomiła dziś Centrum Usług Wspólnych w Łodzi.

 

Decyzja o powołaniu placówki została podjęta na początku tego roku po szczegółowej analizie operacji finansowych i księgowych w regionie EMEA. Głównym celem Centrum jest ich standaryzacja i zapewnienie stabilności. Ma to poprawić ich sprawność i efektywność. Łódzkie centrum zarządza nowym modelem zintegrowanych procesów finansowych dla całego regionu EMEA. Tym samym wchłonęło ono funkcjonujące przez wiele lat łódzkie Centrum Usług Wspólnych Indesit Company.

 

„Polska jest jednym z najważniejszych krajów w regionie EMEA pod względem jakości i tempa rozwoju struktur przemysłowych, a zatem z perspektywy Whirlpool Corporation stanowi optymalną, strategiczną lokalizację dla Centrum Usług Wspólnych. Cieszymy się, że swoją decyzją wspieramy także biznesowy rozwój Łodzi” – powiedział Andrea Marciandi, Whirlpool EMEA Shared Service Director.

 

Nowa placówka mieści się na terenie obszaru nazwanego „Nowym Centrum Łodzi”. Centrum zajmuje ponad 5 tys. m2. Obecnie pracuje w nim już prawie 270 osób. Charakter działań centrum tworzy przestrzeń do budowania międzynarodowego zespołu, który już w tym momencie tworzą pracownicy posługujący się łącznie 15 językami: polskim, angielskim, francuskim, duńskim, niemieckim, hindi, włoskim, hiszpańskim, arabskim, portugalskim, tureckim, rosyjskim, bułgarskim, serbskim i nigeryjskim.

 

„Wieloletnia obecność firmy w Łodzi oraz jej dynamiczny rozwój pokazują, że nasze miasto zajmuje bardzo ważne miejsce na mapie dla tak dużych, globalnych przedsiębiorstw. Jednocześnie dostępność ambitnej i kreatywnej kadry oraz jej potencjał oceniane są bardzo wysoko. To, że Whirlpool zdecydował się stworzyć jedno wspólne centrum właśnie w naszym mieście bardzo mnie cieszy i napawa dumą. I co ważne: w ostatnich latach centra usług wspólnych stały się jednym z bardziej atrakcyjnych miejsc pracy w regionie łódzkim.”- powiedziała Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi, która wzięła udział w ceremonii otwarcia.

 

Firma planuje w przyszłości rozbudowę łódzkiego Centrum, dlatego chce również postawić na współpracę z lokalnymi uczelniami wyższymi – zwłaszcza na płaszczyźnie praktyk dla studentów.

 

O Whirlpool Corporation

O Whirlpool Corporation (NYSE: WHR) to największy z producentów dużego sprzętu AGD na świecie, który w 2016 roku osiągnął sprzedaż roczną w wysokości ok. 21 mld USD, zatrudniał 93 tys. pracowników i posiadał 70 zakładów produkcyjnych i badawczych ośrodków technologicznych. Koncern sprzedaje produkty Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, Jenn-Air, Indesit i innych dużych marek w prawie każdym kraju na całym świecie. W regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) koncern zatrudnia ok. 24 tys. pracowników, prowadzi sprzedaż w ponad 30 krajach oraz posiada zakłady produkcyjne i badawcze ośrodki technologiczne na terenie 8 krajów. Whirlpool EMEA to segment operacyjny Whirlpool Corporation. Europejskie ośrodki operacyjne Whirlpool Corp. znajdują się w Pero (MI) we Włoszech. Dodatkowe informacje o firmie można znaleźć na stronie WhirlpoolCorp.com lub na Twitterze pod @WhirlpoolCorp.

 

Więcej informacji: Zygmunt Łopalewski: +48603096418 – Zygmunt.Lopalewski@whirlpool.com


Kontakt

Biuro Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą
Urząd Miasta Łodzi


90-926 Łódź
ul. Piotrkowska 104a

 

tel.: 48 (42) 638-59-39
fax: 48 (42) 638-59-40

Inwestycje

dworzec_2.jpg

Nowe Centrum Łodzi

imgp2901_1.jpg

EC-1 Łódź - Miasto Kultury

dworzec.jpg

Dworzec Łódź Fabryczna

ksiezy-mlyn_003-remiza-strazacka-02.jpg

Księży Młyn

 title=
 title=
 title=
 title=
 title=
 title=