INWESTUJ W ŁODZI
INWESTUJ W ŁODZI

Philips Lighting otwiera Centrum Usług Finansowych w Łodzi

« Przejdź do listy aktualności

Łódź, Polska - (Euronext Amsterdam ticker: LIGHT) światowy lider w dziedzinie oświetlenia, który otrzymał niedawno tytuł lidera branży w kategorii producentów części elektrycznych i wyposażenia przyznawany przez Dow Jones Sustainability Index (DJSI) na rok 2017, ogłosił dziś powstanie Centrum Usług Finansowych w Łodzi. Łódzkie centrum zatrudni 120 osób i będzie odpowiedzialne za procesy księgowe i finansowe wszystkich europejskich oddziałów firmy.

 

Philips Lighting, będąc w Łodzi jednym z pionierów w dziedzinie usług, założył już wcześniej w Łodzi centrum transakcyjne, które zostało w 2007 roku przejęte przez Infosys BPO Ltd.

 

Po dokładnej analizie pozostałych, poza-transakcyjnych operacji finansowo-księgowych, Philips Lighting zdecydował, że można zwiększyć wydajność i efektywność biznesową poprzez konsolidację wszystkich procesów w jednym miejscu w Europie.  Wybrano miasto Łódź ze względu na potencjał jej siły roboczej, wspólne, dobre doświadczenia z przeszłości oraz klimat przyjazny dla inwestycji i dostępność wysokiej jakości powierzchni biurowej. 

 

„Jako że nasze operacje księgowe i finansowe są podzielone ze względów geograficznych, zależy nam na przejściu na system scentralizowanych ośrodków kompetencji przy Centrum Usług Finansowych. To pozwoli na poprawę jakości i wydajności naszych operacji księgowych i finansowych poprzez dalszą optymalizację i standaryzację oraz zwiększenie przepływu wiedzy”, powiedział Lion Paauwe, dyrektor Centrum.  „Polska daje fantastyczne szanse na zatrudnienie dobrze wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów znających języki obce i my, jako Philips Lighting, od dawna w Polsce działamy”, dodał.

 

Lion Paauwe dodaje też, że centra kompetencyjne w dziedzinie finansów i księgowości, oferujące kompleksowe zarządzanie procesami, zarządzanie dostawcami usług oraz procesami opartymi na decyzjach i uznaniach stanowią dla mieszkańców Łodzi wyjątkową możliwość dalszego rozwoju, specjalizacji i osiągnięcia kolejnego poziomu doświadczenia w finansach i księgowości, gdyż większość branży usług wspólnych skupia się wokół usług transakcyjnych.  Rekrutacja pracowników jest już w toku. Philips Lighting korzysta w tej kwestii ze wsparcia firmy Experis (ManpowerGroup).

 

Dalszych informacji udzielają:

Philips Lighting

Lion Paauwe

Dyrektor Centrum Usług Finansowych

Tel: +48 660 474 576

E-mail: lion.paauwe@lighting.com

Philips Lighting

Dorota Sławińska,

Rzecznik Prasowy Philps Lighting CEE

Tel: +48 605 342 517

E-mail: dorota.slawinska@philips.com

 


Philips Lighting

Philips Lighting (Euronext Amsterdam ticker: LIGHT), światowy lider branży oświetleniowej, dostarcza produkty, systemy i usługi tworzące innowacje, które podnoszą wartość biznesu, kreują przeżycia i pomagą ulepszać życie. Obecni zarówno na rynku profesjonalnym jak i konsumenckim, prowadzimy cały przemysł w stronę Internetu Rzeczy, który przekształca domy, przestrzenie biurowe i publiczne. Ze sprzedażą na poziomie 7,1 miliarda euro w 2016 roku, zatrudniamy 34 tysiące pracowników w ponad 70 krajach. Wiadomości o Philips Lighting dostępne są w serwisach: Newsroom, Twitter oraz LinkedIn.http://www.newsroom.lighting.philips.com/https://twitter.com/Lighting_Presshttps://www.linkedin.com/showcase/18082655/ Informacje dla inwestorów znajdują się w zakładce Investor Relations.http://www.lighting.philips.com/main/investor

 

 


Kontakt

Biuro Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą
Urząd Miasta Łodzi


90-926 Łódź
ul. Piotrkowska 104a

 

tel.: 48 (42) 638-59-39
fax: 48 (42) 638-59-40

Inwestycje

dworzec_2.jpg

Nowe Centrum Łodzi

imgp2901_1.jpg

EC-1 Łódź - Miasto Kultury

dworzec.jpg

Dworzec Łódź Fabryczna

ksiezy-mlyn_003-remiza-strazacka-02.jpg

Księży Młyn

 title=
 title=
 title=
 title=
 title=
 title=