INWESTUJ W ŁODZI
INWESTUJ W ŁODZI

Wizyta Prezydent Łodzi w nowo otwartej hali produkcyjnej firmy Hydro Extrusion Poland Sp. z o.o.

« Przejdź do listy aktualności

Po świecie jeździ ponad 5 milionów „łódzkich” BMW, Volvo i Mercedesów – to samochody, dla których akcesoria aluminiowe produkuje firma Hydro Extrusion Poland z Łódź Chojny.

 

Branża motoryzacyjna jest jednym z dynamiczniej rozwijających się sektorów w Polsce. Jak wynika z raportu PZPM i KPMG o branży automotive - w 2017 r. w Polsce zarejestrowano ponad 486 tys. nowych samochodów osobowych, 61 tys. aut dostawczych, ponad 29 tys. motorowerów, 27 tys. samochodów ciężarowych oraz ponad 2 tys. autobusów.

 

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych w raporcie „Branża motoryzacyjna w Polsce 2014” podało, że polski rynek motoryzacyjny w  80% to producenci części motoryzacyjnych będący dostawcami dla producentów samochodów, a zaledwie 20% to koncerny samochodowe, które produkują elementy konstrukcyjne pojazdów. Niewiele osób wie, żealuminiowe relingi dachowe i ozdobne listwy okienne do między innymi takich marek jak BMW seria 5, BMW X 1, Volvo XC 40, Mercedes Vito, Peugeot 3008 i 5008, Opel Insignia, Suzuki Vitara są produkowane właśnie w Łodzi w zakładzie norweskiego Hydro, zlokalizowanym w Łodzi przy ulicy Granicznej 64/66. Hydro w Łodzi produkuje rocznie 5 milionów okiennych listew ozdobnych oraz blisko 1.2 miliona kompletów relingów dachowych i prognozuje dalszy wzrost produkcji.

 

Główne procesy, które odbywają się w łódzkim zakładzie to fabrykacja, polerowanie, anodowanie, lakierowanie, montaż oraz wsparcie techniczne.

 

Prezydent Łodzi Pani Hanna Zdanowska odwiedziła firmę 4 października, w związku z otwarciem nowej inwestycji Hydro - hali produkcyjnej o powierzchni 9 tys. m.kw. z 50 nowymi stanowiskami pracy, która pozwoli obsłużyć jeszcze nowocześniejsze projekty największych światowych marek samochodowych oraz zapewni komfortowe i bezpieczniejsze warunki pracy zatrudnionym pracownikom. Podczas uroczystego otwarcia Prezydent Łodzi Pani Hanna Zdanowska powiedziała: Branża automotive jest dla nas szczególnie cenna. Chciałabym, aby w Łodzi, która jest potęgą w branży AGD – pojawiało się jak najwięcej firm z branży motoryzacyjnej. Gratuluję państwu rozwoju, nowych inwestycji, liczę też na to, że nie będziecie mieli kłopotów ze znalezieniem nowych pracowników, choć sytuacja na rynku pracy jest dziś bardzo ciężka dla pracodawców, z czego zdaję sobie sprawę. Firmę Hydro reprezentowali Pan Piotr Chmielewski - Vice President Roof Rails&Trims Hydro Extrusion oraz Pan Łukasz Winiarek - p.o. Dyrektor Zarządzający Hydro Extrusion Łódź.

 

W trakcie konferencji Pan Piotr Chmielewski powiedział: Cieszę się, że nasza uroczystość zbiega się z ważnym etapem dla Hydro. Tydzień temu rozpoczęliśmy nowy rozdział dla naszej organizacji – zainicjowaliśmy nowe logo, ale co ważniejsze, nowe wartości. Zakład w Łodzi idealnie wpisuje się w strategię Hydro. Jako oddział firmy stawiającej na zrównoważony rozwóji będącej liderem w produkcji aluminium na świecie dbamy o środowisko, bezpieczeństwo, klientów i naszych pracowników. Mieliśmy odwagę budować przez lata swoją pozycję w bardzo wymagającym segmencie biznesu – części wizualnych dla przemysłu motoryzacyjnego. Jednocześnie poprzez ścisłą współpracę z klientami i dostawcami udało się zmienić zakład w nowoczesne i unikatowe miejsce na mapie Polski i miasta Łodzi.

 

Pan Łukasz Winiarek dodał: Ostatnie lata dla naszego łódzkiego zakładu były czasem dynamicznego rozwoju. Zakup nowoczesnych maszyn, inwestycja w rozbudowę i rozwój zakładu, wdrożenie nowych technologii-wszystkie te wydarzenia wpłynęły na obecną sytuację firmy i dzięki nim staliśmy się wiodącym dostawcą tego typu części motoryzacyjnych w Europie. Obecnie świętujemy otwarcie nowej hali przeznaczonej pod prace montażowe, jednak już myślimy o kolejnej inwestycji w linię lakierniczą, tworzącej nowe możliwości dla nas i dla rynku pracownika.

 

Hydro w Łodzi to przede wszystkim ludzie - firma zatrudnia 700 osób-inżynierów, specjalistów, pracowników operacyjnych i administracyjnych - i pomimo automatyzacji linii produkcyjnych planuje w 2019 roku stworzyć ponad 100 nowych miejsc pracy produkcyjnych i technicznych. Jako jeden z wiodących pracodawców regionu Hydro bierze udział w takich projektach lokalnych, jak promowanie pracy w regionie łódzkim Łódź Mobilna, wspieranie edukacji w Radzie Biznesu Politechniki Łódzkiej, czy sponsorowanie stacji miejskiego roweru oraz remont parkingu i przystanku autobusowego, które służą mieszkańcom Łódź Górna.

 


Kontakt

Biuro Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą
Urząd Miasta Łodzi


90-926 Łódź
ul. Piotrkowska 104a

 

tel.: 48 (42) 638-59-39
fax: 48 (42) 638-59-40

Inwestycje

dworzec_2.jpg

Nowe Centrum Łodzi

imgp2901_1.jpg

EC-1 Łódź - Miasto Kultury

dworzec.jpg

Dworzec Łódź Fabryczna

ksiezy-mlyn_003-remiza-strazacka-02.jpg

Księży Młyn

 title=
 title=
 title=
 title=
 title=