INWESTUJ W ŁODZI
INWESTUJ W ŁODZI

Dlaczego Łódź?

Doskonała lokalizacja w sercu Europy, świetnie wykwalifikowana w priorytetowych branżach kadra, konkurencyjne koszty wynajmu powierzchni biurowych, w porównaniu do innych dużych miast polskich, a także bogata oferta wydarzeń kulturalnych to tylko niektóre atuty Łodzi. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o mieście, które pozwolą Państwu podjąć decyzję, że to właśnie Łódź jest miejscem na Wasz biznes!

Łódź to miasto zlokalizowane w samym centrum Polski, a zarazem Europy, otoczone siecią autostrad i dróg ekspresowych, które zapewniają miastu doskonałe połączenie z polskimi i europejskimi miastami. Bliskość dwóch międzynarodowych lotnisk, w tym jednego zlokalizowanego tylko 15 minut od centrum Łodzi, stanowią niewątpliwe atuty miasta na tle innych lokalizacji.

 

Łódź dysponuje dużymi zasobami absolwentów wykształconymi w pożądanych przez pracodawców dziedzinach przy konkurencyjnych kosztach zatrudnienia w porównaniu z innymi lokalizacjami w Polsce. Miasto jest silnym ośrodkiem edukacyjnym i naukowym z bardzo dobrze rozwiniętą współpracą z ponad 20 uczelniami, zarówno publicznymi, jak i prywatnymi, wśród których wiodące są Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka i Uniwersytet Medyczny.

 

Konkurencyjne są także koszty wynajmu powierzchni biurowych w nowoczesnych obiektach zlokalizowanych w atrakcyjnych punktach miasta. Łódź posiada szeroką ofertę zachęt w ramach pomocy publicznej, a także wsparcie dedykowanego opiekuna z Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą, jak i władz Miasta, mające na celu pomoc w sprawnej i kompleksowej realizacji inwestycji zgodnie z założeniami inwestora.

 

W wyniku wypracowania założeń Strategii Zintegrowanego Rozwoju Łodzi 2020+ za kluczowe dla inwestycyjnego rozwoju Łodzi uznano branże logistyki i transportu, a ponadto sektory BPO, IT, AGD, R&D oraz działalność targowo-wystawienniczą i turystykę, w szczególności biznesową i naukowo-edukacyjną.

 title=
 title=
 title=
 title=
 title=