INWESTUJ W ŁODZI
INWESTUJ W ŁODZI

Edukacja

 • Łódź jest jednym z ważniejszych ośrodków akademickich w kraju. W mieście zlokalizowane jest łącznie 21 placówek szkolnictwa wyższego oraz 30 instytucji B+R. Rocznie na Łódzkich uczelniach studiuje około 80 tys. studentów, a dyplom uzyskuje około 20 tys.

 

 • Największymi publicznymi uczelniami w Łodzi są:

  Uniwersytet Łódzki - ok. 40 000 studentów
  Politechnika Łódzka - ok. 20 000 studentów
  Uniwersytet Medyczny - ok. 9 000 studentów

 

 • Największymi prywatnymi uczelniami w Łodzi są:

  Społeczna Akademia Nauk - ok. 15 400 studentów
  Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi – ok. 3 200 studentów

 

 • Wśród czołowych uczelni w Łodzi jest Uniwersytet Łódzki oferujący 68 kierunków i ponad 150 specjalności. Dzięki współpracy z uczelniami zagranicznymi można studiować na kierunkach, których ukończenie gwarantuje otrzymanie dyplomów dwóch uczelni. W ramach programu Socrates/Erasmus studenci Uniwersytetu Łódzkiego mogą kontynuować naukę w 23 krajach Europy.

  Politechnika Łódzka od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach uczelni technicznych. Jest laureatem konkursu na „Najbardziej innowacyjną i kreatywną uczelnię w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych”. Jedna z najchętniej wybieranych wyższych szkół technicznych, której dyplom cieszy się uznaniem polskich i zagranicznych pracodawców.

  Uniwersytet Medyczny to jedna z największych uczelni medycznych w Polsce. Kształci lekarzy, stomatologów, farmaceutów, specjalistów usług medycznych i jako jedyna uczelnia w Polsce prowadzi studia oficerów lekarzy dla wojskowej służby zdrowia we współpracy z MON. Łódzki Uniwersytet Medyczny zajmuje czołowe miejsca w rankingach uczelni, a zaplecze dydaktyczne, badawcze i laboratoryjne jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. 

   

  Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi posiada 4 wydziały: Wydział Grafiki i Malarstwa, Wydział Tkaniny i Ubioru, Wydział Wzornictwa i Architektury Wnętrz oraz Wydział Sztuk Wizualnych. Jest to nowoczesna uczelnia, w której mimo podążania za postępem, nie zapomniano o tym, że u podstaw współczesnej sztuki i projektowania leży tradycja.

   

  Akademia Muzyczna w Łodzi należy do wiodących uczelni w Polsce, jest otwarta na nowe formy rozwoju pasji i talentów oraz promocji kultury, i edukacji muzycznej. Bogata oferta dydaktyczna obejmuje blisko 40 specjalności na czterech wydziałach.

 

 • W Łodzi znajduje się także Szkoła Filmowa, jedna z najstarszych uczelni filmowych na świecie, w której kształcą się specjaliści z zakresu sztuki filmowej, telewizyjnej, fotograficznej oraz aktorskiej. Duży nacisk kładziony jest na nabywanie umiejętności praktycznych, stąd oprócz teorii duża część zajęć poświęcona jest praktycznym zajęciom warsztatowym. Uczelnia została założona w 1948 r., a jej absolwentami są m.in. Andrzej Wajda, Roman Polański, Kazimierz Kutz, Witold Sobociński, czy Jan Machulski oraz Janusz Gajos.

 title=
 title=
 title=
 title=
 title=
 title=