INWESTUJ W ŁODZI
INWESTUJ W ŁODZI

Życie w Łodzi

Łódź to miasto, które zawsze było znane jako jeden z ośrodków kulturalnych, oferujące atrakcje i wydarzenia, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Łódź kreuje! - jak mówi hasło promujące Łódź, a przejawami tego jest aktywność miasta i jego mieszkańców w dziedzinach takich jak design, moda, architektura i film. Warto wspomnieć chociażby o festiwalach, których obecnie wpisanych na stałe do kalendarza jest kilkadziesiąt w roku. Wśród nich są inicjatywy takie jak Łódź Design Festival, Fashion Week-Fashion Philosophy, Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier, czy Light Move Festival.

Łódź Design Festival - inicjatywa ta powstała w 2007 i początkowo była organizowana w formule przeglądu osiągnięć polskiego wzornictwa. Jej centralnym punktem jest program główny, składający się z wystaw kuratorskich, a jego dopełnieniem są wydarzenia towarzyszące.


Light Move Festival - to wydarzenie o charakterze kulturowym i twórczym, które ma celu ukazać mieszkańcom miasta, turystom, ale także władzom przestrzenie miejskie odmienione światłem. Inicjatywa wpisała się już na stałe w kalendarz imprez w mieście, a w 2018 roku odbywa się jego ósma edycja.

Najważniejsze atrakcje turystyczne Łodzi to przede wszystkim ulica Piotrkowska, jedna z najdłuższych ulic handlowych w Europie, której długość wynosi 4,2 km. Ze względu na unikalną zabudowę ulica Piotrkowska została w całości wpisana do rejestru zabytków. Warto zwrócić uwagę na znajdujące się przy niej kamienice, a także kościoły i pomniki. Ulica Piotrkowska to wizytówka miasta, centrum rozrywki i handlu, wokół której zawsze skupiało się życie rosnącej aglomeracji. Warto również wspomnieć o projekcie OFF Piotrkowska, którego celem jest aktywizacja Łodzian poprzez prowadzenie szeroko pojętych działań kulturalnych zainicjowanych na terenie dawnej Fabryki Ramischa w Łodzi.

 title=
 title=
 title=
 title=
 title=